Tytuł projektu Dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach
Nr projektu POIS.09.01.00-00-0355/18
Całkowity koszt projektu 336 400,00 PLN
Współfinansowanie UE 285 940,00 PLN  (85 % kosztów kwalifikowanych)
Źródło dofinansowania

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Działanie 9.1  Infrastruktura ratownictwa medycznego

Okres realizacji projektu Październik  2018 – czerwiec 2019
Krótki opis projektu Celem nadrzędnym projektu jest poprawa jakości i efektywności funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Cel nadrzędny projektu będzie miał pozytywny wpływ na realizację długofalowego celu strategicznego jakim jest zmniejszenie ryzyka śmiertelności oraz skutków powikłań powstających w wyniku wypadków i innych stanów nagłego zagrożenia życia u dzieci.

Na cel nadrzędny projektu składa się szereg celów szczegółowych, obrazujących spodziewane efekty inwestycji, w tym m.in.:

·  poprawa jakości infrastruktury medycznej wykorzystywanej w procesie realizacji świadczeń medycznych-usług ratownictwa medycznego w SOR w SzW w Suwałkach

·  wzrost potencjału technologicznego, którego nośnikiem są wyroby medyczne, wykorzystywanego w procesie realizacji usług medycznych dedykowanych dzieciom w ramach SOR w SzW w Suwałkach

· wzrost dostępności kadry medycznej do nowoczesnych technologii medycznych w zakresie świadczeń medycznych – usług ratownictwa medycznego w SOR w SzW w Suwałkach

·  wzrost dostępności społeczeństwa do wysokiej jakości usług medycznych dedykowanych dzieciom w ramach ratownictwa medycznego w SOR w SzW w Suwałkach

· dostosowanie standardów usług medycznych – usług ratownictwa medycznego do potrzeb i oczekiwań społecznych

Zakres projektu Przedmiotem projektu jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dedykowanego dzieciom na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SzW w Suwałkach, tj.:

· Kardiomonitor (2 szt.)

· Defibrylator (1 szt.)

· Respirator (1 szt.)

· Pompa infuzyjna (16 szt.)

· Aparat do podgrzewania płynów infuzyjnych (1 szt.)

· Aparat do szybkiego przetaczania płynów (2 szt.)

· Pulsoksymetr (2 szt.)

· Analizator parametrów krytycznych (1 szt.)

· Elektryczne urządzenie do ssania (2 szt.)

· Zestaw do intubacji i wentylacji (1 szt.)

· Aparat do powierzchniowego ogrzewania pacjentów (2 szt.)

Źródło dofinansowania

SYGNALIZOWANIE POTENCJALNYCH NIEPRAWIDŁOWOŚCI LUB NADUŻYĆ FINANSOWYCH

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach  informuje, iż zgodnie z zapisami Umowy o dofinansowanie projektu w ramach osi priorytetowej osi priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020,  § 4 ust. 16 i 17: „Beneficjent zobowiązuje się do stosowania wysokich standardów uczciwości i etycznego postępowania we wszystkich procesach związanych z realizacją Projektu. Beneficjent zobowiązuje się upublicznić, co najmniej na swojej stronie internetowej, informacje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych, tj. opracowanego i udostępnionego przez IŻ narzędzia informatycznego umożliwiającego przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w szczególności poprzez:

a) specjalny adres e-mail lub

b) elektroniczny system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej”.

Sygnalizacje potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć finansowych można zgłaszać za pośrednictwem specjalnego, udostępnionego przez Ministerstwo Rozwoju adresu e-mail: nadużycia.POIS@mr.gov.pl lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju: https://nieprawidlowosci.mrr.gov.pl/bazy/konsultacje-spoleczne/eaplikacja-konsultacje.nsf/document.xsp?unid=9B0502CE55377495C1257C0D0026120B&titleMenu=Dokument&uniddoc=78D0863AE117E52DC1257DF5004669FC

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach jest zobowiązany do rzetelnego oszacowania ryzyka wystąpienia nadużyć finansowych w związku z realizacją Projektu oraz opracowania skutecznych środków przeciwdziałania wystąpieniu nadużyć finansowych. Zobowiązany jest do stosowania wysokich standardów uczciwości i etycznego postępowania we wszystkich procesach związanych z realizacją Projektu.

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach  zobowiązany jest zaniechać podejmowania działań odwetowych wobec swoich pracowników, wykonawców jak również innych osób powiązanych z realizowanym Projektem, które w dobrej wierze przekazały informację o możliwości wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego.